Aktualności 

 

Wykaz poradni specjalistycznych w zakładce :Poradnie Specjalistyczne >>

 

Przypominamy, że ustawowo obowiązują szczepienia u dzieci i młodzieży. Przypominamy o zaległych szczepieniach zwłaszcza u 5-cio, 12-sto i 17/18-sto latków.
 
 
 
 
 
Przypominamy też, że dzieci, które skończyły 6 lat i więcej mają co najmniej rok zaległości w szczepieniach, które powinny być wykonane po ukończeniu 5 lat.
 
 
 
 
Dokładną godzinę szczepienia prosimy uzgodnić telefonicznie.
 
 

eRECEPTA

Informujemy że lekarze rodzinni naszej przychodni wystawiają wyłącznie  eRECEPT'y i eSKIEROWANIA do poradni specjalistycznych i szpitali.

 

Dzięki elektronicznej recepcie nie ma konieczności wydruku wersji papierowej, a realizacja odbywa się w aptece po okazaniu peselu i kodu recepty otrzymanego SMS-em na numer telefonu zapisanego w dokumentacji medycznej pacjenta. Jedną z zalet jest to, że z jednej erecepty poszczególne leki możemy realizować w różnych aptekach, bez konieczności wystawiania nowej recepty w przypadku braku jakiegoś leku.

Obecnie dostępne są dwie aplikacje realizujące eRECEPTĘ w których generowany jest również kod QR:

 

VisiMed - program firmy Kamsoft - umożliwia również rezerwację wizyty do lekarza rodzinnego a także specjalizującego się w medycynie rodzinnej w naszej przychodni.   

W chwili obecnej nie ma możliwości w naszej poradni zamawiania recept z poziomu tej aplikacji poprzez maila.

mObywatel - oficjalny program ministerstwa cyfryzacji (oprócz zakładki: dowód osobisty i pojazdy - wprowadzono zakładkę eRECEPTY)

 



Podmiot współpracujący w zakresie DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ - RTG
ul.Kasprzaka 16, Poznań